«Нафтогаз» відповів на пропозицію «Газпрому» про знижку на газ

Голова «Нафтогаз Україна» Андрій Коболєв розповів, що криється під обіцянкою «Газпрому» дати знижку в 25% на газ.

 

Раніше, за підсумками чергової зустрічі з лідерами партії «Опозиційна платформа – За життя» Юрієм Бойком та Віктором Медведчуком, які приїхали на Петербурзький економічний форум, було повідомлено, що російський газовий монополіст «Газпром» готовий надати знижку в 25% на поставки газу для України.

 

На своїй сторінці у Facebook Андрій Коболєв прокоментував цю новину, виказавши сумніви в добрих намірах Москви.

 

Голова «Нафтогаз Україна» нагадав, що Стокгольмський арбітраж переглянув контракт, визнавши низку його умов дискримінаційними. Арбітраж зобов’язав росіян продавати Україні газ в першому кварталі за $300, а в другому – за $221.

Нафтогаз

 «Але робити це вони («Газпром» – ред.) чомусь відмовляються. Натомість ми купуємо газ в Європі суттєво дешевше: в першому кварталі – за $259, в 2 кварталі – за $212, липнева ціна – $178. За яких умов Газпром, який не хоче постачати Україні газ навіть за дуже вигідною для нього ціною, піде на радикальне зниження? Пробачення боргу «Газпрома» «Нафтогазу», відмовиться від будь-яких арбітражів, не застосовування європейських правил у газовій сфері? Такий сценарій насправді означав би для Росії додаткові мільярдні прибутки, а для України – втрати та повернення у повну залежність від Кремля», – написав Коболєв.
 

Він зазначив, що «Нафтогаз» завжди готовий до переговорів, але виключно у тристоронньому форматі.

 

«Будь-які нові контракти мають укладатися на основі європейських норм та з повагою до рішень міжнародних арбітражів», – додав Коболєв.

  

Часткове або повне використання матеріалів дозволяється тільки за умови прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на Сайті. Гіперпосилання/посилання має бути розміщене в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу . Розмір шрифту посилання не має бути менше шрифту тексту використовуваного матеріалу. Посилання обов’язкове незалежно від повного або часткового використання матеріалів.